Jak wyeliminować węglowodany

Węglowodany są ważne dla naszego organizmu i ich naprawdę potrzebujemy, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że w rzeczywistości pewne węglowodany warto skreślić z naszej listy, zwłaszcza cukry proste. Nie pomijamy jednak ryżu, makaronu pełnoziarnistego i innych cennych węglowodanów, które dodają nam energii do działania.
Wyeliminowanie cukrów z diety nie jest proste, bo łatwo się od nich uzależniamy. Fakt, że nasz organizm chce zjeść coś słodkiego związany jest ze skokami insuliny. Jeśli często sięgamy po słodkości, nawet po odstawieniu na dzień lub dwa poczujemy ochotę na zjedzenie kilku ciasteczek.
Specjaliści twierdzą, ze potrzebujemy miesiąc, aby odzwyczaić się od słodkości, pytanie tylko, jak przetrwać ten miesiąc. Nie jest to prosta sprawa, bo nasz organizm nie lubi, gdy coś mu odbieramy, ale zdecydowanie jest to możliwe.
Na początku słodycze zastąpmy owocami, które też zawierają cukier, ale nie są typowymi słodkościami. Zaspokoimy nasza potrzebę nie sięgając po niezdrowe słodkości, które nam szkodzą.